Žhavení je důležité.

Žhavení je důležité.


Jaký je nejjednodušší způsob zapálení uhlíku na vodní dýmku. Může se vám to zdát jako banalita, ale bez dobře zapáleného uhlíku, který dobře hoří a propaluje se pravidelně, se vám nebude dobře kouřit a může to být pro vás otrava než dobrý pocit a odpočinek. Na to, abyste zapálili uhlík na vodní dýmce a pořádně ho rozfoukali, potřebujete dostatek času i síly. Někteří lidé, na to nemají trpělivost a pak se uhlík špatně zapálí a tahání vodní dýmky je náročné. Tak tahle rozhodně ne. Netrapte se složitě! Nemusíte držet uhlík v kleštičkách zapalovat ho zapalovačem a čekat než se pořádně rozhoří, ani zdlouhavé foukání nemusíte dělat.

žhaviče na uhlíky

Máme pro vás naprosto jednodušší a lehký způsob, jak ho rozdělat a rozpálit. Pořiďte si jednu takovou vychytávku, se kterou vám to půjde naprosto lehce. Jmenuje se to žhavice na uhlíky a pomohou vám s vaším problémem. Jsou to takové příruční ohřívače do zásuvky. Většinou jsou elektrického rázu a stačí zapojit do elektriky a zapnout. Díky spirále, která se začne hodně nahřívat, až do úplného zrudnutí, se vám na mřížce uhlíky dokonale rozehřejí a máte vyhráno. Je to dobrý způsob, když chcete na nějaké akci vodní dýmku více využívat, a budete potřebovat více uhlíků pro více vodních dýmek.

žhaviče na uhlíky

Ovšem poslouží vám i při rozpálení jednoho uhlíku pro domácí účely. Takové ohřívače, jsou velmi podobné klasickým kempovým elektrickým ohřívačům. Ty jsou ovšem ve většině případů na plyn, kdy sebou máte plynovou bombu a nejste odkázáni na elektrický vařič. Elektrické ohřívače jsou kvalitní a během několika minut je máte rozpálené do ruda, tak že spirála je opravdu rudá, stejně tak, když dáte troubu na vyšší stupeň a koukáte, jak se vám horní spirála zbarví do ruda. Je to naprosto stejný princip i provedení, jen nemáte žhavič uzavřený jako je v troubě, ale otevřený a přístupný vzduchu a prostoru. Musíte si dávat pozor, aby se vám na něj nedostalo nic jiného, abyste nezačali hořet.