Stěhování v nepříznivém počasí

Stěhování v nepříznivém počasí


Film „Kulový blesk“, legendární snímek o megalomanském stěhování dvanácti rodin, byl natáčen v roce 1978 v podzimním čase. Je zde patrné, jak i přes náročnou a rozsáhlou akci vše probíhá relativně v poklidu, neboť tvůrce scénáře i režie vsadila na nejlepší termín stěhování, jaký mohla, a sice v době babího léta, případně na jaře koncem května. V tuto roční dobu, pokud se vám vydaří počasí a je alespoň polojasno až oblačno, a neprší, je stěhování idylkou. Umožňují to optimální teploty vzduchu kolem dvaceti stupňů Celsia. Kdyby se však film natáčel jindy, taková idylka by to nebyla a proces by se mohl snadno proměnit v horor.

stěhování nábytku

Extrémní tropy – stěhovací firma nejlevnějšího stěhování v Praze vás přestěhuje kdykoli, tedy i v období tropických teplot, ale ve vašem vlastním zájmu se těmto situacím vyhýbejte. Fyzická námaha a psychický tlak v této době značně vyčerpávají organismus a může u některých jedinců dojít i ke kolapsu či k mozkové mrtvici nebo k infarktu myokardu.

stěhování za bouřky

Bouřka – stěhovací firmy stěhují i za bouřky, ale v tomto okamžiku doporučujeme přenášení předmětů mimo vozidla pozastavit a přečkat bouřku v bezpečném prostředí. Opět sledujte vývoj počasí, současné meteorologické předpovědi jsou neobyčejně přesné, a očekává-li se vývoj bouřek, informujte o tom i stěhováky a přizpůsobte tomu průběh vaší akce.

Námraza – extrémní mrazy a obecně mrazivé počasí komplikují situaci v dopravě, a pokud vám stěhování vychází na tuto dobu a nelze se mu vyhnout, sledujte předpovědi počasí a předem si raději nachystejte posypový materiál. Namísto soli nejlépe pytel s pískem. Nebezpečí úrazu při pádu na chodník je v takových podmínkách velmi pravděpodobné.

Vítr – extrémní větrné poryvy mohou poškodit některé stěhované předměty, například pokojové rostliny nebo křehké věci. Počítejte s tím raději dopředu a vše balte tak, aby silný vítr nemohl být vaším nepřítelem. Raději více balicího a výplňového materiálu, než riziko zničení drahých domácích spotřebičů, nábytku a dalšího bytového vybavení.