Uspět u fyzických testů?

Uspět u fyzických testů?


Možná byste se divili, kolik žáků končících základní docházku se snaží dostat na policejní nebo vojenskou střední školu. Díky tomu je přijímací řízení velmi složitým procesem a jeho sítem rozhodně neprojdou všichni zájemci. A i z těch kteří projdou se na danou školu dostane jen daný počet uchazečů. Je potřeba být připraven jak po teoretické stránce, udělat testy z češtiny a matematiky, tak uspět u poměrně těžkých fyzických testů. Vojna není kojná a je třeba být v dokonalé kondici, ale to jistě máte už dávno předem zjištěno.

posilovna

Abyste se dostali na vojenskou školu, musíte splnit fyzické testy a ty rozhodně nesplníte, pokud se nevěnuje posilování už nějaký ten rok před přijímacím řízením. U posilování dospívajících se ale musí se zátěží opatrně. Organismus, který teprve prochází pubertou, nemusí velkou nepřiměřenou zátěž dobře snášet a tak cvičit pod dohledem zkušeného trenéra je jistotou jak si spíše neublížit. Udělat stanovený počet přitahování, to bude chtít řadu návštěv v posilovně a je možné, že vám svalová neporoste, tak jak byste si představovali.

posilovna

Nezkoušejte žádné podpůrné prostředky, které nejsou lékařsky ověřené a které vám neschválí váš trenér. Můžete si vybrat z produktů volně dostupných na internetu, např. Tribulus army-nutrition.cz, ale i u volně dostupných prostředků platí, že je potřeba důkladně číst příbalové letáky. Posilování, to je i odříkání a dodržování jídelníčku. Dostatečným přísunem bílkovin, ale i pestrou stravou dosáhnete jistě brzy kýženého cíle. Uspět u přijímacích zkoušek na vojenskou školu, to budete muset splnit fyzické testy, ale ani čeština a matematika se nesmí podcenit. Testy jsou shodné jako na všechny střední školy a čím vyšší počet bodů, tím lepší umístění na žebříčku přijatých. Držíme palce, ať si splníte svůj sen a dostanete se na tu svou vysněnou školu.