Insolvence je problém

Insolvence je problém


Je nutné si uvědomit, že je velice snadné se dostat do dluhů. Někteří lidé postrádají finanční gramotnost, a tak si půjčují nemalé finanční obnosy i na naprosté zbytečnosti. Typickým příkladem je drahá elektronika, dokonce značkové kabelky a nebo dovolené či vánoční dárky. Zjednodušeně řešeno, pokud na něco tak zbytečného nemáte finance z vlastních zdrojů, nebudete mít za chvíli ani na splátky. Raději spořte a pokud po dané věci opravdu hodně toužíte, můžete si ji potom koupit za hotové. A to je daleko lepší i levnější než splácet nejen splátky, ale i úroky, které nebývají zrovna nízké.

klíč k autu

Když má někdo tolik dluhů že je nedokáže splácet ani když chodí do práce a má snahu, většinou si zažádá o insolvenci. Soud po pečlivém zvážení celé situace insolvenci často povoluje, a dlužník je povinen uhradit určité procento z celkového objemu dlužné částky, a to do pěti let. Následně je člověk vedený několik let v registru dlužníků, protože je to nejen pro ochranu jeho samotného, ale i pro ochranu institucí, které poskytují půjčky.

peníze dolary

Mnoho lidí si v dnešní době půjčuje peníze na auto, což není zase taková zbytečnost. Někdo si koupí ojeté auto třeba za 300 tisíc, aby mu pár let vydrželo. V takových případech se finanční instituce vždy dívají do registrů, zda v něm nenajdou jméno žadatele o úvěr. Snad neexistuje společnost, která by poskytovala auto na splátky pro lidi v insolvenci, protože je u nich opravdu velice vysoké riziko, že nebudou schopní splácet. Takoví lidé většinou berou neuváženě půjčky ve větším objemu od pochybných společností, které neřeší zda na splácení půjček dotyčný má či nikoliv. Pokud nejste v exekuci ani v insolvenci a chcete auto na splátky, nebude s tím nejspíš žádný problém. Vyřešte špatnou situaci s vaším autem a nahraďte ho konečně novým, i kdybyste ho museli splácet pár měsíců.