Jak si při stěhování co nejvíce odpočinout

Jak si při stěhování co nejvíce odpočinout


Když zhlédnete film „Kulový blesk“, možná vám také bude líto paní Zity Kabátové, která tu v důchodovém věku stěhování patřičně okomentovala jako něco, co v nepříjemnostech předčí i požár. Pro seniory je stěhovací proces opravdovou zátěží, protože se naráz mění celá řada životních zvyklostí, a navíc musíte vyvinout fyzickou námahu na balení a přemísťování věcí. Levné stěhování v Praze si však můžete usnadnit, a tehdy se vám pak bude zdát spíše jako nějaká výjimečná recese.

Stěhování na klíč – chcete-li využít maximálního usnadnění stěhovací akce, pak si zvolte tuto službu. Stěhováci si vezmou na starost úplně vše, počínaje balením věcí a konče přepravou a instalací na novém působišti.

stěhování v Praze

Třídění věcí – ještě, než stěhováci začnou balit věci do krabic, vy se pouze proberte věcmi ve skříních, a to, co uznáte za vhodné, že již nechcete, například vám úplně nesednou kalhoty nebo košile či svetr, tyto předměty dejte stranou a označte je, že jsou určené k likvidaci a odvoz na sběrný dvůr. Může se to týkat i některých domácích spotřebičů či nábytku.

kartonové krabice

Administrativa – toto za vás bohužel nikdo nevybaví, a tak ve vlastním zájmu vyřizujte nové doklady, nájemní smlouvy, smluvní vztahy s dodavateli energií a další administrativní záležitosti v předstihu. Dejte si na čas a klidně začínejte s žádostí o nový občanský průkaz a řidičák měsíc předem. Nezapomeňte také na objednávku placeného místa pro parkování stěhovacího vozu – toto řeší odbory dopravy příslušného městského magistrátu.

Zabydlení – při stěhování na klíč vám stěhováci rozmístí nábytek i věci z krabic přesně na své místo, jak si přejete, takže vaší jedinou starostí bude namalovat plánek, jak si představujete mít v místnosti rozložené skříně, postele, komody atd. Stěhováci mohou zajistit i pokládku koberců a malování interiéru, případně instalaci svítidel, kuchyňské linky s vestavěnými spotřebiči nebo skříně na míru.